Pages Menu
Categories Menu

Studenci z Chin, Indii i Korei

studenci_z_chin_indii_i_korei.jpg

Na polskich uczelniach znajdziemy nie tylko studentów mówiących po polsku, ale również tych, których rodzimym językiem jest ukraiński, białoruski czy niemiecki. Coraz częściej można usłyszeć również egzotycznie brzmiący chiński, koreański czy hindi. Okazuje się, że to właśnie studenci z dalekiego wschodu stanowią grupę najbardziej liczną, jeśli chodzi o mobilność w trakcie edukacji.

W Azji rośnie zarówno liczba studentów, jak i liczba osób studiujących mobilnie. Europa stara się wychodzić naprzeciw temu trendowi. Właśnie dlatego Komisja Europejska postawiła nowe wytyczne przed uczelniami UE.

Celem jest większa integracja europejskiego szkolnictwa wyższego z systemami edukacji spoza Europy. Uczelnie mają sprzyjać przybywaniu zagranicznych studentów na nasz kontynent. Możemy więc spodziewać się zwiększone napływu Chińczyków, Hindusów czy Koreańczyków.

W kontekście zagranicznych studentów nie można zapomnieć również o rozszerzonej wersji popularnego programu wymiany studentów. Erasmus daje możliwość wyjazdu na studia do wymienionych wyżej narodowości, a także do innych krajów spoza Unii Europejskiej. Teraz Erasmus jest szansą na poznanie jeszcze bardziej odmiennych kultur.

Kilka miesięcy spędzonych w Indiach czy Korei Południowej to wyjątkowe przeżycie i duża dawka życiowego doświadczenia. Z Erasmusa korzystają przede wszystkim studenci, ale na wymianę mogą udać się również pracownicy naukowi. Program działa w dwie strony, więc za jego pośrednictwem do Europy również przyjadą studenci z całego świata.

Idąc na social media studia Poznań możesz być pewny sukcesu w życiu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *