Pages Menu
Categories Menu

Uniwersyteckie wykłady online

uniwersyteckie_wyklady_online.jpg

W Polsce Uniwersytet kojarzy się przede wszystkim z tradycją. Nie inaczej jest w Stanach, Anglii czy Niemczech, jednak w tym krajach niektóre uczelnie wyższe łączą tradycję z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Efektem są choćby nagrane lub skanowane wykłady, które następnie udostępniane są online. Korzyści z takiego rozwiązania może czerpać każda osoba z dostępem do sieci.

Najwięcej plusów dostrzegają z pewnością sami studenci Uniwersytetów, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Skrupulatne notatki czy obecność na wszystkich wykładach przestają być koniecznością, gdy materiał można nadrobić przed monitorem we własnym domu.

Wykłady online są też świetnym pomysłem na zdobycie dodatkowej wiedzy czy znalezienie cennych informacji, których zabrakło na wykładzie na rodzimej uczelni. Znacznie większą zaletą takiego podejścia do nauczania jest jednak popularyzowanie nauki.

Jeśli tylko masz na to ochotę, możesz zapoznać się z treścią wykładów dotyczących mechaniki kwantowej, biologii człowieka czy matematyki. Wystarczy, że wejdziesz np.

na stronę Uniwersytetu w Yale i znajdziesz odpowiednią zakładkę. Wykłady online są doskonałym źródłem informacji dla osób, które jeszcze lub już nie studiują, ale są zainteresowane konkretną tematyką.

Zakochani w nauce nie muszą się już ograniczać do książek popularno-naukowych, mogą otrzymać tę samą porcję wiedzy, co studenci na cenionych Uniwersytetach. Miejmy nadzieje, że niebawem polskie szkolnictwo wyższe sięgnie po podobne rozwiązania.

Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace w Poznaniu Tworzenie gier komputerowych w Poznaniu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *