Pages Menu
Categories Menu

Wyzwania prywatnych uczelni

wyzwania_prywatnych_uczelni.jpg

Wartość rynku komercyjnych usług edukacyjnych wzrasta, podobnie jak liczba uczelni i kandydatów na studia, którzy wybierają się do prywatnych szkół wyższych. Prywatne uczelnie kuszą interesującymi kierunkami i stałym dostosowywaniem oferty do potrzeb rynku pracy. Nowoczesny program nauczania sprawia, że wielu przyszłych studentów upatruje większych szans na zatrudnienie po ukończeniu szkoły wyższej.

Nie oznacza to jednak, że sektor prywatnych usług edukacyjnych nie zmaga się z pewnymi kłopotami. Przed uczelniami prywatnymi stoją ważne zadania. Ich wypełnienie będzie gwarantowało jeszcze większy popyt na komercyjną edukację i zwiększenie wartości rynku.

Jednym z podstawowych problemów prywatnych uczelni wyższych jest niski stopień rozwoju własnych kard. Aby uczelnia mogła funkcjonować swobodnie i autonomicznie, powinna uniezależnić się od wykładowców z zewnątrz, czyli takich, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w innych placówkach. Minusem uczelni wyższych jest również niewielkie zróżnicowanie oferty programowej.

Wystarczy porównać dowolną szkołę wyższą (lub nawet kilka szkół) z jednym z Uniwersytetów, by zauważyć monotonię oferty prywatnych uczelni. Kolejnym i szczególnie dotkliwym problemem jest często spotykana niska jakość nauczania. Uczelnie wyższe coraz częściej uważane są za miejsca, w których dyplom można uzyskać niezależnie od wysiłku włożonego w samą naukę.

Ważniejsze od kształcenia są regularne opłaty za miesiąc studiów. Konieczna jest stworzenie solidnych podstaw do kultury jakości w tym sektorze.

social Poznań Studia IT informatyka w CDV w Poznaniu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *