Pages Menu
Categories Menu

Najlepsza uczelnia na świecie

Collegium Da Vinci

najlepsza_uczelnia_na_swiecie.jpg

Każdy kto wybiera się na studia staje przed problemem wyboru uczelni. Kryteria to zwykle oferta programowa i prestiż uczelni.

Jeśli skupimy się na tym ostatnim, jaki uniwersytet powinniśmy wybrać, żeby zapewnić sobie najwyższy poziom naukowego zaplecza? Ranking tworzony przez Uniwersytet Szanghajski przekonuje, że sławny Harvard to najlepsze rozwiązanie. Uniwersytet Harvarda od samego początku istnienia szanghajskiego rankingu zajmuje pierwsze miejsce.

Owiany sławą był już jednak znacznie wcześniej, za sprawą dokonań naukowych tamtejszych pracowników, a także popularnych absolwentów. Dyplom z Massachusetts posiadają między innymi Bill Gates czy Barack Obama.

Na wysokich miejscach rankingu plasują się również inne znane amerykańskie uczelnie. Uniwersytety w USA zajmują cztery pierwsze miejsca na liście w 2013 roku i aż osiem miejsc w pierwszej dziesiątce.

Na szczycie rankingu znajdziemy jeszcze Uniwersytet Stanforda, który zwykle plasuje się na drugiej pozycji, choć zdarzała się również trzecia. Kalifornijska uczelnia również gościła w murach wiele znanych postaci, głównie przedsiębiorców, np.

szefów Google, Apple czy Nike. Kolejne miejsce należy do Uniwersytetu w Berkeley, zlokalizowanego w tym samym stanie co Uniwersytet Stanforda.

Osobny akapit należy się Instytutowi Technologicznemu w Massachusetts, który również znajduje się w ścisłej czołówce Szanghajskiego rankingu. Warto jednak podkreślić, że jest to pierwsza uczelnia wśród instytucji o charakterze technicznym.

producent filmowy studia Praktyczna grafika projektowa jako kierunek studiów w WSNHiD

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *