Pages Menu
Categories Menu

Cele stawiane przez KE

Absolwenci kierunku social media szybko znajdują pracę po studiach

cele_stawiane_przez_ke.jpg

Europejskie uczelnie mają się całkiem dobrze w światowych rankingach, choć niestety nie jest to zasługa naszego kraju. Jednak niezależnie od ocen, Komisja Europejska stara się stymulować rozwój szkolnictwa wyższego i stawia przed uczelniami kolejne cele. Co można poprawić? Ogólnym zadaniem dla szkół wyższych jest zmiana strategii na taką, która pozwoli na większą integrację europejskiego sytemu edukacji z krajami spoza naszego kontynentu. KE oczekuje, że europejskie uczelnie będą bardziej otwarte na studentów i kandydatów pochodzących z innych krajów.

Liczba studiujących wzrasta przede wszystkim w Azji, co można zauważyć również na polskich uczelniach, bo Chińczycy, Koreańczycy czy Hindusi chętnie podróżują na zachód w ramach studenckich wymian. KE najwyraźniej chce wzmocnić ten trend. Równie istotnym celem jest przygotowanie europejskich studentów do pracy lub kontynuowania studiów poza granicami Wspólnoty. Docelowo każdy student opuszczający mury europejskiej uczelni powinien z łatwością odnaleźć się na amerykańskich czy dalekowschodnim rynku pracy.

Na uczelniach krajów członkowskich już nie brakuje nowoczesnych rozwiązań zainicjowanych przez KE. Jednym z najbardziej interesujących i chętnie wykorzystywanych jest europejski program umożliwiający wypożyczenie laptopa na czas studiów. Z możliwości tej korzystają np. studenci niektórych wydziałów poznańskiego Uniwersytetu im.

Adama Mickiewicza. Z komputera można korzystać zarówno na uczelni, jak i poza murami uniwersytetu.

Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace w Poznaniu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *