Pages Menu
Categories Menu

Laptop dla każdego studenta

media/laptop_dla_kazdego_studenta.jpg" width="300" height="200" alt="laptop_dla_kazdego_studenta.jpg" title="laptop_dla_kazdego_studenta.jpg" align="right" style="margin: 0 0 5px 5px"/>

Polskie uniwersytety sporo zyskują dzięki współpracy z Unią Europejską. Kolejne wydziały czy nowoczesne biblioteki są budowane przy finansowym wsparciu wspólnoty. Unia niemałe środki łoży również na programy mające na celu podnieść jakość nauczania na polskich uczelniach. Jeden z takich programów zakłada, że każdy student powinien mieć dostęp do laptopa.

Wykorzystanie elektroniki użytkowej w szkolnictwie wyższych staje się powszechne. Wykładowca z laptopem czy tabletem to żadna nowość, podobnie jak elektroniczne tablice czy wysokiej jakości rzutniki pod USB. Wszystkie te urządzenia pozwalają na efektywniejsze przedstawienie materiału ze strony wykładowcy i łatwiejsze przyswajanie przez studenta. Notatki sporządzane na laptopie zawsze będą czytelne, a do tego łatwo je wzbogacić o obrazy lub otworzyć razem ze slajdami z prezentacji – o ile tylko wykładowca zdecyduje się na udostępnienie plików studentom.

Laptop to także dostęp do sieci, a ta staje się niezbędna podczas nauki do egzaminów czy przygotowywania materiałów na studia. Aktualnie student z laptopem nie ma przewagi nad pozostałymi – student bez laptopa ma utrudnione warunki pracy, bo dostęp do komputera i sieci WWW to standard. Pomysł sfinansowania zakupu laptopów przez uniwersytety można oceniać tylko pozytywnie. Dzięki temu student musi jedynie złożyć wniosek, by uzyskać dostęp do komputera na czas trwania studiów.

To doskonałe rozwiązanie dla uboższych studentów lub tych, którzy dysponują przestarzałym sprzętem komputerowym.

Praca fotografa po studiach w WSNHiD

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *